רקע על מה שהוביל להקמת מערכת הדירוג ניתן לקרוא כאן
לא מצאתם תשובה לשאלתכם? שלחו לנו מייל.
שאלות ותשובות על הדירוג
מי יכול לדרג?
כל אחד יכול לדרג. הדירוג הוא אישי ויכול לשמש אתכם למעקב אישי של באיזה חדרים שחקתם. אם התכוונת לשאול מי הדירוג שלו יכול להכנס לטבלה אז התשובה מופיעה באישור שצריך לחתום עליו כדי להתחיל תהליך אימות.
למה צריך לשחק בלפחות 25 חדרים?
כמו בסטנדרטים של דירוגי מבקרים אחרים בעולם, הדירוג אינו פתוח למי שרק נכנס לתחום לראשונה. באופן כללי כל פלטפורמת דירוג שפתוחה לשימוש הקהל הרחב ללא הגבלה היא מיסודה פתוחה גם להטייה וחוסר אמינות. למי שמחפש דירוג של קהל רחב של מתחילים, הפלטפורמות האלה כבר קיימות בפורטלים השונים. הגבלה היתה צריכה להעשות במספר חדרים כלשהו. כרגע בשביל להתחיל עם כמות סבירה של מדרגים שנוכל לאמת ולמנוע זיופים, ההגבלה היא למי ששיחק במעל 25 חדרים. בהמשך יתכן שההגבלה הזו תשתנה. במידה ויהיה שינוי אנו נעדכן על כך.
מי יכול לראות את הדירוג שלי?
בדומה לשיטה של טבלאות דומות מחו"ל, הדירוג הוא חסוי, עובר דרך מנהל הטבלה, ובכל מקרה לא מוצג כחלק מהתוצאות. רק הטבלה הסופית מוצגת לקהל. גם המדרגים לא יכולים לראות מה אחרים דירגו. אנו מבטיחים כי הדירוג שלך לא יחשף לעולם.
יש אנשים אוהבים חידות יותר מאווירה, יש כאלה שהכי חשוב להם עלילה, הסתכלתי בטבלה ויש רק ציונים, אין פרמטרים לדירוג שאפשר לסנן לפיהם?
כרגע המדרגים מדרגים את החדרים לפי שקלול של כל הפרמטרים שמרכיבים חדר טוב. תפאורה, אווירה, חידות, עלילה, שירות וכו'. יש כאלה שחלק מהפרמטרים האלה חשובים להם יותר מאחרים, אבל בסופו של דבר כמות המדרגים מאזנת אנשים שהם יותר חובבי חידות עם אנשים שהם יותר חובבי אווירה וכו', כך שהחדרים שמדורגים גבוה משלבים את כל הפרמטרים האלה בצורה הטובה ביותר. יתכן ובהמשך נוסיף קריטריונים שיהיה אפשר לדרג (ואז לסנן) באמצעותם.
יש חדרים שמופיעים באסקייפר ובדף הדירוג אבל לא מופיעים בטבלה. מה קרה להם?
אין להם עדיין מספיק מדרגים. חדר מופיע בטבלה ברגע שיש לו לפחות עשרה דירוגים. בדרך כלל מדובר בחדרים בקצוות הארץ או בחדר חדש שרק נפתח ועוד לא ביקרו בו מספיק שחקנים.
אני רוצה לדרג! איך מדרגים?
מדרגים פה. אל תשכחו ללחוץ על כפתור ה"שמור" בתום הדירוג.
למה צריך להרשם עם פייסבוק? אין לי פייסבוק זה לא הוגן.
זה חלק מתהליך האימות. זה מקובל בכל העולם. אנחנו ב2018, זה כבר לא מגניב להיות היפסטר. תפתח פייסבוק.
אפשר לדרג מספרים לא שלמים?
בהחלט. איך שרוצים.
יש חדר ששיחקתי בו והוא מופיע כמה פעמים, כי יש לו עותקים במקומות שונים בארץ, לדרג את כל העותקים?
לא. דרגו אך ורק את העותק ששחקת בו.
שיחקתי בחדר שהיה בעיר מסוימת ואז נמכר ופורק ועבר לעיר אחרת תחת בעלות אחרת. לדרג אותו?
לא. הדירוג שלך לא רלוונטי לחדר במיקום החדש שלו תחת הבעלות החדשה שלו. יתכן שעכשיו הוא הרבה יותר טוב משהיה או להפך. מי שישחק במיקום החדש כבר ידאג לדרג אותו.
שיחקתי בחדר שהחליף שם. לדרג את החדר תחת השם החדש?
אם את יודעת בוודאות שהחדר הוא חדר זהה וכל מה שנעשה זה שינוי שיווקי של השם, אז כן. אם את לא בטוחה, ויכול להיות שהחדר הקיים היום שונה מהחדר ששחקת בו, אל תדרגי אותו. באופן כללי במקרים לא ברורים, הפעילו שיקול דעת.
שיחקתי במעל 25 חדרים אבל דירגתי רק 21 כי 8 חדרים ששיחקתי בהם כבר נסגרו ולא מופיעים שם. הדירוג שלי לא יכול להכנס לטבלה?
זה בסדר. התנאי הוא לשחק במעל 25 חדרים, לא לדרג מעל 25 חדרים. שלח לנו רשימה מלאה של החדרים ששחקת בהם ונאמת אותך.
דירגתי ושמרתי וכל החדרים שדירגתי נעלמו!
תגללי קצת למטה, זה שם. המערכת מציגה למעלה קודם רק את מה שלא דורג עדיין.
יש לי בעיה טכנית בתהליך הדירוג.
שלח לנו מייל.
יש ברשימת החדרים חדר שכבר לא קיים.
שלחי לנו מייל.
חסר חדר ברשימה.
שלח לנו מייל.
שאלות ותשובות על אמינות הדירוג
מה זה? אני יכולה לדרג ובכלל לא בדקתם מי אני.
כמו שאמרנו כל אחד יכול לדרג. לא כל אחד יכול שהדירוג שלו יכנס לטבלה. מתחת לדירוג שלך יש כפתור בקשה לשלוח את הדירוג שלך לטבלה. אם תלחצי עליו אז יתחיל תהליך הסינון והאימות שלנו ואם תעברי אותו רק אז הדירוג שלך יכנס.
מה כולל תהליך האימות שעובר משתמש לפני שהדירוג שלו נכנס לטבלה?
האימות כולל בעיקר וידוא שהמדרג הוא אדם אמיתי, דירג רק את החדרים שהוא באמת שיחק בהם, לא דירג כאלה שהוא מעורב בהם או מפעיל בהם, וכו'. במידה ויש חשד, המדרג עובר (בין השאר) תחקיר טלפוני. אם יש איזשהו חשד בטלפון, אפילו קל, שלא מדובר באדם שהוא טוען שהוא או שלא שיחק בחדרים שהוא טוען שהוא שיחק בהם, הדירוג שלו לא יכנס לטבלה. שיחקנו בכל החדרים הקיימים בארץ כך שקל לנו לבדוק האם מישהו דובר אמת לגבי החדרים ששיחק בהם או לא.
איך אתם יודעים אם מישהו הוא מפעיל ואיפה הוא מפעיל, או אם מישהו היה התסריטאי או התפאורן של חדר מסוים וכו'?
אנחנו מכירים היטב את הנפשות הפועלות בתחום, כנראה יותר טוב מכל אדם אחר בארץ.
מה לגבי סחטנות, מה אם מישהו יפנה לבעל חדר ויגיד לו "אני אחד מאלה שמדרגים, אם לא תיתן לי חדר חינם אני אדרג אותך נמוך"?
בעל חדר שיקבל פניה כזו ידווח לנו מיד, אותו אדם שפנה אליו יחסם מהטבלה, הדירוגים שלו ימחקו, הוא יחסם גם מקבוצת "חדרי בריחה ישראל" ויאבד כל יכולת לסחוט בעלי חדרים. באופן כללי אנחנו בקשר טוב עם כל בעלי החדרים, לא סביר שמשהו כזה יקרה מבלי שנדע.
מה אם בעל חדר ירצה לשלם לכם שתעוותו את התוצאות? אגב כמה משלמים לכם עכשיו על כל הסיפור הזה?
אסקייפר מאז ומתמיד היה אתר התנדבותי, לטובת התחום. לא משלמים לנו, כל עבודת תכנות האתר, אימות המדרגים, כתיבת הטקסט הנורא ארוך הזה וכו' נעשת בהתנדבות. לגבי בעלי החדרים, הם אנשים טובים, תפסיקו להיות כאלה פרנואידים. אם חשוב לכם לשמוע את זה אז בסדר: אם מישהו יפנה אלינו עם הצעה כזו נחשוף אותו מיד, אף אחד לא יקח סיכון על זה.